12:59 PM

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania martwych komórek naskórka przy pomocy specjalnego aparatu. Jego działanie powoduje ograniczenie rogowacenia okołomieszkowego i powstawania zaskórników. Zabieg ten jest dobrym rozwiązaniem zarówno do upiększania twarzy jak i ciała. Jest to skuteczny sposób likwidowania rozstępów, plam i blizn. Pierwsze rezultaty zauważalne są już po pierwszym użyciu, ale dla uzyskania optymalnego efektu efektu, należy wykonać minimum 6 zabiegów. Zabieg nie stanowi dla pacjenta żadnego niebezpieczeństwa i jest bezbolesny, pacjent może jedynie odczuwać delikatne zasysanie skóry.


Działanie:
Mikrodermabrazja oczyszcza, uelastycznia i regeneruje skórę, dzięki miejscowemu przekrwieniu stymuluje krążenie, powoduje lepsze odżywienie komórek skórnych i wzmocnienie zdolności obronnych skóry, wywołuje wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. Oczyszczanie skóry ma na na celu przygotowanie skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych oraz zwiększenie chłonności substancji aktywnych.
Mikrodermabrazję diamentową wykonuje się w rękawiczkach jednorazowych i stosuje określone ruchy. Należy pamiętać o naciąganiu skóry drugą ręką!
Nieumiejętne wykonywanie mikrodermabrazji, tzn. naciąganie skóry w niewłaściwą stronę może przyczynić się do powstania nadmiaru skóry, utraty elastyczności, jędrności, a nawet obwiśnięcia.
Dlatego wykonuje się ją zawsze do góry, nie w dół, bo inaczej naciąga się skórę w nie tą stronę, co trzeba. Poza tym wykonuje się określone ruchy, o których nie będę pisać, bo pst....powtarzając je od 3 do 5 razy w jednym miejscu. W trakcie zabiegu należy omijać wszystko co wypukłe, łącznie z pieprzykami! Efekty zabiegu zależą od rodzaju użytego frezu, jak i nacisku osoby wykonującej. 
Zabieg złuszcza skórę od samego początku. Sam zabieg jest bezbolesny ale może być bardziej odczuwalny na czole, gdzie nie ma tkanki tłuszczowej i skóra jest napięta i dużo cieńsza. Przy wykonywaniu mikrodermabrazji w okolicach oczu i szyi, zmniejszamy nacisk i ssanie, bo tutaj skóra jest wyjątkowo delikatna.
Czas trwania mikrodermabrazji ok. 20 minut. W tym czasie zmieniamy końcówki w zależności od partii twarzy czy ciała.
Przy wrażliwej skórze zdarza się, że po zabiegu jest ona lekko zaczerwieniona, dlatego stosuje się odpowiednie maski łagodzące.

Wskazania do mikrodermabrazji:
-przy zabiegach oczyszczanias skóry, zwłaszcza przy rozszerzonych porach
-zamiast peelingu tradycyjnego
-przy likwidowaniu plam pigmentacyjnych
-przy usuwaniu zmarszczek w okolicy ust, nosa, oczu i zmarszczek na czole
-przy rozstępach skórnych
-przy usuwaniu owłosienia
-zaskórniki
-prosaki
-blizny
-fotostarzenie się skóry
-łojotok
-wiotkość skóry
-przed użyciem substancji aktywnych w celu zwiększenia ich skuteczności
-przebarwienia, odbarwienia
-trądzik bez stanów zapalnych
Przeciwwskazania: 
-zakażenia wirusowe (np. brodawki, opryszczka w fazie aktywnej )
-zakażenia bakteryjne (np. liszajec)
-zakażenia grzybicze
-trądzik ropowiczy i krostkowy
-trądzik różowaty
-skóra powiek
-świeże rany
-nowotwory
-znamiona (należy je omijać)
-terapia przeciwtrądzikowa
-łuszczyca
Wyróżniamy 3 rodzaje mikrodermabrazji:
a) korundowa- z głowicy aparatu jest uwalniany strumień kryształków tlenku glinu (korund) , który z dużą siłą uderza w powierzchnię skóry, powodując odrywanie się komórek warstwy rogowej. Złuszczony naskórek wraz z kryształkami ściernymi jest następnie zasysany i trafia do pojemnika zamontowanego w urządzeniu. Dzięki możliwości doboru siły wyrzutu korundu reguluje się głębokomść złuszczania
b) diamentowa- podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt złuszczania jest skutkiem działania ścierającego głowicy pokrytej warstwą diamentu.
c) oksydermabrazja- naskórek jest złuszczany za pomocą wyrzucanego pod ciśnieniem strumienia powietrza z rozproszonymi kroplami soli fizjologicznej. Stanowi najdelikatniejszą formę mikrodermabrazji wskazaną dla skóry bardzo wrażliwej

W przypadku dermabrazji korundowej i diamentowej głowicę urządzenia dociska się lekko do skóry i krótkimi ruchami przesuwa po jej powierzchni. Natomiast przy oksydermabrazji głowica nie dotyka skóry, jest przesuwana w pewnej odległości od jej powierzchni.
Przy mikrodermabrazji mamy możliwość kontrolowania głębokości ścierania przez regulację mocy strumienia mikrokryształów, czasu oddziaływania i stopnia nacisku na skórę. Wszystkie parametry dobierane są indywidualnie do każdej osoby. Podczas zabiegu klient pytany jest o odczucia i m.in na tej podstawie jest zwiększana, bądź zmniejszana moc.
Mikrodermabrazja może stanowić alternatywę dla tradycyjnych peelignów (typu scrub, enzymatycznych bądź gommage), wykonywanych standardowo podczas zabiegów pielęgnacyjnych, przygotowujących skórę do wprowadzenia aktywnych składników kosmetyków. Można ją także zastosować przed wprowadzeniem substancji czynnych metodą jonoforezy lub sonoforezy.
Przed zabiegiem mikrodermabrazji:
Nie należy stosować zabiegów naruszających warstwę rogową naskórka (peelingi , depilacja przy pomocy wosku) oraz unikać wszelkich kremów do depilacji, elektrolizy itp
Po zabiegu mikrodermabrazji:
-chronić skórę przed słońcem
-stosować preparaty z filtrami UV
-intensywnie nawilżać skórę
-chronić skórę przed podrażnieniami
-chronić skórę przed silnym wiatrem, mrozem
-zrezygnować z mycia skóry chlorowaną wodą
-pić dużo wody (1,5- 2l)
W czasie zabiegu może wystąpić rumień, który powinien ustąpić w ciągu 2 dni.

Ilość zabiegów:
W zależności od od celu i efektu, jaki chcemy uzyskać należy wykonać ok 6-12 zabiegów w odstępach 1-4 tygodni.
Mikrodermabrazji latem mówimy NIE! i nie ma mowy o stosowaniu filtrów, o tym, że przed ślubem trzeba się poddać zabiegom kosmetycznym jak mikrodermabrazja, że dzisiaj można wykonać zabieg, bo nie ma słońca, po prostu nie ma wytłumaczenia.
Kosmetyczki, które wykonują latem mikrodermabrazję albo nie są kosmetyczkami albo ten dyplom zdobyły fuksem, a może na dyplomie są same tróje.
Tego zabiegu absolutnie nie wykonuje się latem i nie ma żadnego ale. Nie pomoże nic, żadne filtry nawet 100-tka. Nabawicie się tylko przebarwień, których nie będzie dało się usunąć.
Efekt:
-poprawa stanu i kolorytu skóry
-delikatny efekt rozjaśnienia skóry
-spłycenie i wygładzenie drobnych zmarszczek
-poprawa napięcia i elastyczności poprzez pobudzenie syntezy kolagenu
-usunięcie zmian barwnikowych posłonecznych i starczych
-likwidacja drobnych blizn
-zamknięcie rozszerzonych porów
-likwidacja zaskórników
-regeneracja szarej i zmęczonej skóry

1 komentarz:

Dzielcie się swoją opinia, komentujcie, staram się odpowiadać na Wszystkie pytanie. Zapraszam! :)

Copyright © 2016 Mummy of 2 boys , Blogger
h